xe88 Комплексні добрива — Агрохім-захист - Вінниця

 Асортимент комплексних добрив

Комплексні добрива містять кілька елементів в складі однієї сполуки або у вигляді механічної суміші спеціально підібраних речовин або окремих одноелементні добрив.

Їх підрозділяють по складу на подвійні (наприклад, азотно-фосфорні, азотно-калійні або фосфорно-калійні) і потрійні (азотно-фосфорно-калійні). За способом виробництва їх поділяють на складні, сложносмешанние (або комбіновані) і змішані добрива.

Складні добрива містять два чи трьох поживних елементів у складі однієї хімічної сполуки. Наприклад, амофос – дигідрофосфат амонію (NH4H2PO4) – азотно-фосфорне добриво (з азотом в аммонийной формі); калійна селітра (KNO3) – азотно-калійне добриво (з азотом в нітратній формі). Співвідношення між живильними елементами в цих добривах визначається співвідношенням елементів в молекулі основної речовини.

До сложносмешанним, або комбінованим добрив відносяться комплексні добрива, одержувані в єдиному технологічному процесі і містять в одній гранулі кілька елементів живлення рослин, хоча і у вигляді різних хімічних сполук. Вони виробляються шляхом спеціальної як хімічної, так і фізичної обробки первинної сировини або різних одно- і двокомпонентних добрив. До цього класу належать: нітрофос і нітрофоска, нітроамофос і нітроамофоска, поліфосфати амонію і калію, карбоаммофоси і інші численні добрива. Співвідношення між елементами живлення в цих добривах визначається кількістю вихідних матеріалів при їх отриманні, таким чином воно може довільно варіювати. Для складних і комбінованих добрив характерна висока концентрація основних поживних елементів і відсутність або мала кількість баластних речовин, що забезпечує значну економію праці і коштів на їх транспортування, зберігання і застосування.

Асортимент комплексних добрив представлений в основному наступними формами: подвійні азотно-фосфорні добрива – амофос, нітроаммофоса і нітрофос і подвійні фосфорно-калійні добрива – фосфати калію, потрійні складні добрива – аммофоскі, нітроамофоски і нітрофоски, магній-аммонійфосфат.

Нітроамофоска (нітрофосфат)
Добриво, в якому фосфор і азот містяться в співвідношенні 50/50. Використовують його для різних видів внесень, для підгодівлі садових і городніх культур, а також в агропромисловому виробництві.
Виробники випускають такі класифікації цього мінерального добрива:

Нітрофосфат марки NP 32-6; NP32: 5; NP33: 3.
Нитроаммофос з отриманням прекрасних результатів використовують на дерново-підзолистих, каштанових, чорноземних і сероземних грунтах.

Це найкраще мінеральне добриво для глин. Оптимально вносити його в глинисті грунти із сповільненою дифузією в осінній період, а в піщані ґрунти – перед весняної оранкою.

Нітрофоска
Це Трьохелементний комплекс (N + P + K), яким удобрюють ґрунт, застосовуючи його в якості основної підживлення рослин. Агрономи рекомендують його практично для всіх городніх культур.

Він складається з різних солей – амофосу, суперфосфату, калійної селітри, хлористого калію, пренціпітата, гіпсу, амонію хлористого і різних домішок. Випускається у вигляді дрібних кульок, розчинних у воді.

Це повне мінеральне добриво, яке використовують під час весняної сівби, а також протягом усього періоду вегетації.

Нітрофоску активно використовують не тільки великі агропромислові комплекси, а й прості дачники на своїх ділянках. Добриво дуже добре підходить для томатів (вони стають більшими і солодкими), і для огірків, які після його застосування не пошкоджуються різними захворюваннями.

Нітрофоска дуже ефективна як при суцільному, так і при локальному внесенні. Для підгодівлі картоплі використовується безхлорні форма. Саме для цього овоча вона набагато корисніше, ніж нітроамофос. Бульби виходять більші, і не хворіють паршею та іншими поширеними хворобами.

Амофос
Калій, магній і фосфор – основні елементи цього повного мінерального добрива.

Його формула виглядає так: (NH4) 2SO4 + (NH4) 2HPO4 + K2SO4. Використовують амофос, на відміну від інших представників цієї групи не тільки в незахищеному грунті, а й у парниках і теплицях.

Ще одна відмінність від інших комплексних мінеральних добрив – до складу амофосу входить досить рідкісне, але дуже корисна речовина – сірка, причому в значних кількостях. Основна перевага цієї підгодівлі – в ній немає хлору і натрію.

Випускають це добриво у вигляді дрібних світлих гранул. Воно має високу розсипчастою, що полегшує процес використання. Відрізняється високою рівномірністю розподілу елементів по гранулам.

Аммофос використовується як універсальна підкормка. Особливо хороша вона для квітів. Троянди, після внесення її в грунт, починають рясніше і пишно цвісти, а півонії і флокси зменшують зростання вегетативної маси, і збільшують кількість квіткових зав’язей.

Діамофос
Це комплексне мінеральне добриво, яке включає в себе головні елементи живлення всієї рослинної флори. Азот, калій і фосфор як три кити, складають основу цього міксу. Діамофос має універсальне використання, застосовується для всіх видів культур і під будь-які грунти.

Діамонійфосфат випускається у вигляді дрібних бісеринок рожевого кольору. Обробляється Антипилові реагентами, що підвищує його крихкість і гігроскопічність. Має нейтральний РН фактор, це допомагає удобрення не впливати на кислотність грунту.

Залишки діаммофоска вимиваються з грунту, і в подальшому використовуються наступними поколіннями рослин, що забезпечує тривалий період післядії цієї підгодівлі. Використовувати її можна не тільки для передпосівного і посівного внесення, але також і для позакореневого та кореневих підгодівель.

Обробка цим мінеральним добривом ідеально підійде для томатів під час цвітіння. Вона допомагає рослині боротися з усіма видами шкідників за рахунок підвищення якості засвоюваності корисних речовин.