xe88 Всі переваги фосфору у фосфітній формі — Агрохім-захист - Вінниця

 Переваги фосфору у формі фосфту для рослини

 b_300_250_16777215_00_images__0.jpg

Фосфор у фосфітній формі

Період відновлення весняної вегетації озимих зернових культур надзвичайно важливий в онтогенезі цієї групи культур. Залежно від того, наскільки успішно рослини перенесли період зимового спокою, залежить розмір майбутнього врожаю.

Традиційними азотними підживленнями у веснянийперіод не обійтись. Важливо, щоб рослини були достатньо забезпечені іншими важливими елементами живлення, зокрема фосфором та калієм. Якщо у вирішенні задачі по забезпеченню рослин доступним калієм може не виникнути труднощів, принаймні теоретично, так як калій більш рухомий у ґрунті, то з фосфором ситуація виглядає значно складнішою. Для прискорення росту і розвитку кореневої системи – головного органу, який забезпечує рослину елементами живлення та водою, важливе значення має фосфор. Однак через обмеження засвоєння цього елемента з холодного ґрунту внаслідок особливостей його рухомості, зробити підживлення традиційними добривами практично неможливо.

Низька температура ґрунту (<10 °C) призводить до нестачі фосфору для рослин, навіть за його високого вмісту в ґрунті. За цих умов, підвищується в’язкість ґрунтового розчину і знижується дифузія та поглинання фосфору кореневою системою.

Недостатній рівень мінерального живлення суттєво знижує захисні функції рослин і вони стають надзвичайно вразливі до хвороб, в першу чергу грибкової природи. Все це може призвести до великих втрат як в об’ємі, так і в якості врожаю.

Постає питання: «Чи існує спосіб допомогти рослині у забезпеченні фосфором та калієм та одночасно підсилити імунітет рослин до збудників хвороб?»

Так, такий спосіб існує. І це використання продукту, який містить фосфор у формі фосфіту та калій для позакореневого внесення Еколайн Фосфітний К, Еколайн Фосфітний К-Zn, Еколайн Фосфітний К-Аміно

  1. Добриво допомагає подолати природні стреси (складність засвоєння елементів живлення в певні фази розвитку культур) на початку вегетації.
    2. Мікродобрива з фосфором у формі фосфітів швидко розчинні у воді та легко засвоюються рослинами.
    3. Висока рухливість фосфіт-іонів сприяє швидкому, ефективному та рівномірному розподілу фосфору в рослин. Дякуючи цьому, дуже активно проявляє себе при понижених температурах (+3 – +10), особливо на пшениці і кукурудзі, у кореневій системі якох сильно сповільнюється рух фосфору з ґрунту при низьких температурах.
    4. Солі фосфористої кислоти мають фунгіцидну дію, відповідно фосфор у формі фосфіту стимулює синтез в рослині природних фітонцидів – фітоалексинів. Маючи фунгіцидні властивості, проявляють профілактичну дію та підвищують стійкість рослин до ураження хворобами.
    Пригнічують активність грибів, які викликають борошнисту росу, більшість гнилей, септоріоз і фузаріоз.