Фунгіцид Редомакс

Фунгіцид контактної та системної дії для боротьби з хворобами, викликаними переноспоровими грибами: фітофторозом, картоплі і томатів, периноспорозом огірків і цибулі, мілдью винограду

Діюча речовина: манкоцеб 640 г/кг. + металаксил 80 г/кг.

Препаративна форма: змочувальний порошок.

Упаковка: мішки по 5 кг.


redomakc.jpgХарактеристика та переваги:
• Ефективний двокомпонентний системно-контактний фунгіци у боротьбі із збудниками фітофторозу картоплі, переноспорозу огірків і мілдью винограду.
• Редомакс є ключовим ланцюгом антирезистентної стратегії.
• Швидко проникає в рослину і поширбється у ній, перешкоджаючи зараженню інфекції всередині і зовні.
• Забезпечує тривалий профілактичний і лікувальний ефект – 10-14 днів.
• Максимальна кратність обробок – 3.
• Відсутня фітотоксичність на культурні рослини.
• Редомакс малотоксичний для ссавців, птахів і грунтових організмів, відноситься до практично небезпечних для бджіл (4клас)

Рекомендації по застосуванню:

Культура

Захворювання

Норма витрат, кг/га

Строк останньої обробки (в днях до збирання врожаю)

 Томати

 

 

Виноград

 

Ріпак озимий та ярий

Фітофтороз, альтернаріоз

 

Мілдью, чорна плямисність, гнилі

 

Альтернаріоз, перноспоріоз

2,5 

 

 

2,5

  

2,5

14

 

  

25

  

30


Призначення та механізм фунгіцидної дії:


     Редомакс має профілактичну. лікувальну і викорінювальну контактно-системну дії, та складається з двох діючих речовин:

Манкоцеб – контактний фунгіцид захисної дії, що попереджує ураження сільськогосподарських культур несправжьоросяними і літієвими грибами. Манкоцеб є полімерним комплексом марганцевої та цинкової солей етиленбисдитиокарбамінової кислоти. Завдяки своєму не специфічному множинному механізму дії він є важливим компонентом систем попередження розвитку стійкості до системних фунгіцидів популяції патогенів. Манкоцеб інактивує ферменти, що відповідають за біосинтез АТФ, перетворення глюкози в піровиноградну кислоту, амінокислот в ацетилкофермент А в процеас дихання. Ця діюча речовина має сильну захисну дію та впливає на процеси клітинного метаболізму. Така комплексна дія на рівні клітини значно зменшує можливість добору природних мутантів в природних популяціях патогену.

Металаксил –  належить до феніламідів: групи ацилаланінів. Феніламіди є системними фунгіцидами захистної, лікувальної дії із специфічною активністю проти ооміцетів (переноспорозів, фітофтороза, літієвих кореневих гнилей). В організмі патогена вони інгібують активність РНК-полімерази, порушуючи синтез рибосомальної РНК і, в результаті ділення клітин. Тому металаксил найбільш сильно пригнічує активні постінфекційні стадії розвитку грибів і не діє наформування зооспор, проростання конідій або спор і проникнення міцелію в рослину. Після зараження рослини грибом діюча речовина активно проникає в міцелій, блокує його ріст і формування зооспорангіїв. Захисна дія триває до 3-х тижнів і більше. Металаксил впродовж 0,5-1 години після обробки проникає в рослину через листя і стебла, переміщується акропетально, здатний вилікувати рослину на стадії ранньої інфекції. Манкоцебпосилює ефект створення захисного шару на поверхні листка.

Спектр дії: РедоМакс застосовується на картоплі, ріпаку озимому та ярому, томатах, огірках, виноградниках, цибулі, хмелю проти фітофторозу, альтернаріозу, переноспорозу, сірої гнилі, несправжньої борошнистої роси, мілдью, чорної плямистості.

Рекомендації по застосуванню:

  • РедоМакс використовують для обприскування рослин у період вегетації. перша обробка проводиться до появи симптомів (профілактично), наступні – з інтервалом 10-14 днів.
  • Обприскувати потрібно молоді , активно ростучі рослини, оскількипрепарат пересувається ними швидше.
  • Максимальна кратність обробок – 3ю
  • РедоМакс забезпечує захист культури упродовж 10-14 днів в залежності від інфекційного фону і рогодних умов.
  • Норма витрати робочої рідини на томатах – 300-500 л/га. Робочий розчин необхідно використати на протязі декількох годин після приготування. Перемішування потрібно продовжувати і під час внесення препарату для забезпечення для однорідної робочої суміші.
  • РедоМакс сумісний із пестицидами, що мають нейтральну та кмслу реакцію.
  • Обробка рослин повинна проводитись при швидкості вітру до  5-6 м/с, захисна межа для бджіл – не менше 1-2 км, обмеження льоту бджіл - 6-12 годин.

 

Термін придатності: 2 роки (у не розкритій упаковці).