Фосфор у мінеральному живленні озимих навесні

     
  Фосфор належить до макроелементів першого порядку і його значення у мінеральному живленні сільськогосподарських культур надзвичайно велике. Практично всі процеси росту і розвитку рослин пов’язані з прямою участю у них цього елементу. Недостатнє фосфорне живлення веде до великих втрат як у об’ємах, так і в якості врожаю.

 

b_250_200_16777215_00_images_prod_fff.jpgЧітким сигналом, який свідчить про нестачу цього елемента живлення є поява фіолетового забарвлення на листках. Його інтенсивність прямо пропорційна глибині прояву нестачі. В першу чергу, прояв дефіциту фосфору помічають на кукурудзі, але від нього страждають і інші культури, зокрема озимий ріпак та озимі зернові. 

b_250_200_16777215_00_images_prod_f2.jpg

Наслідком прояву дефіциту фосфору на озимих є повільне утворення вторинної кореневої системи, що стримує рослини у рості та не дозволяє їм реалізувати свій генетичний потенціал у забезпеченні відповідного рівня урожаю. Найчастіше це явище пов’язане з низькими температурами ґрунту під час весняного відновлення вегетації.

 Засвоєння фосфору рослинами із ґрунту на ранніх етапах росту пов’язане з певними труднощами, які обумовлені слабким розвитком кореневої системи та особливістю поведінки цього елементу у ґрунті. Загальновідомо, що засвоєння ортофосфатів кореневою системою з ґрунту потребує температур на рівні + 14 °С і вище.    

b_250_200_16777215_00_images_prod_f3.png

Виходом із цієї ситуації вважалося внесення фосфору по листу, але позакореневе підживлення класичними добривами з фосфором у вигляді ортофосфатів часто не приносить очікуваного ефекту. Це пов’язано з повільним проникнення в рослину через листову поверхню та повільним засвоєнням цієї форми фосфору рослиною. За науковими даними, фосфор у фосфатній формі, при внесенні через листову поверхню, засвоюється лише в кількості до 20% від внесеного протягом 5 діб.

На сьогодні, найбільш ефективним рішенням цієї проблеми є використання добрив, що містять фосфор у фосфітній формі!

Кардинальна відмінність цих добрив у порівнянні з тими, які містять фосфор у формі фосфатів, полягає у швидкості проникнення фосфору в рослину та достатньо низькими температурами його засвоєння. Це дає можливість застосовувати фосфіти уже за температур 5 – 7 °С.

Компанія «Агрохім-Захист» рекомендує в період весняного відновлення вегетації озимих зернових використовувати спеціальне добриво Еколайн Фосфітний К, яке за вмістом фосфору у фосфітній формі та калію не має аналогів на ринку як серед вітчизняних, так і зарубіжних виробників.        

 b_250_200_16777215_00_images_prod_f4.jpgb_250_200_16777215_00_images_prod_Ecoline-Phosphite-Potato_260x260.jpg

При позакореневому підживленні у дозі 1,0 - 1,5 л/га Еколайн Фосфітний К забезпечує:

Покращення умов мінерального живлення рослин таким необхідним їм фосфором.

Стимулювання розвитку кореневої системи рослин.

Підвищення імунітету рослин.

Пригнічення збудників грибкових захворювань.                  

В разі, коли у цей період на рослинах помітні прояви стресу, позакореневе підживлення посівів озимих зернових краще провести спеціальним добривом Еколайн Фосфітний К- Аміно у дозі 1,0 – 1,5 л/га (норма визначається виходячи з стану рослин, погодних умов, очікуваного рівня врожаю), яке крім фосфору у фосфітній формі, калію та бору містить 7% L-α-амінокислот, які активно сприяють швидкому подоланню рослиною стресових станів.