Позакореневе підживлення ріпаків навесні

Зима 2016 – 2017 рр. за температурним режимом була сприятливою для успішної перезимівлі озимих культур в тому числі і озимого ріпаку. Посіви на даний час знаходяться в основному у доброму та задовільному стані. Практично всі вони підживлені азотними добривами, однак для одержання високого врожаю ріпаку цього замало. Культура формує досить потужну кореневу систему та надземну масу, велику кількість квіток, а тому потребує збалансованого мінерального живлення особливо в період від відновлення весняної вегетації до цвітіння. Після сходу снігового покриву на листках помітний прояв хвороб.   

  b_250_200_16777215_00_images_prod_ripak.jpg

На фото чітко видно прояв дефіциту фосфору, що характерно для ріпаків навесні, коли рослини не можуть засвоювати цей важливий елемент мінерального живлення з холодного грунту. Покращуючи умови для розвитку мікоризи на коренях рослин, фосфор опосередковано впливає на їх стійкість до хвороб. Забезпечити рослини озимого ріпаку навесні фосфором можна за допомогою позакореневого підживлення добривом з фосфором у формі фосфіту Еколайн Фосфітний К у дозі 1 – 2 л/га. 

 Серед мікроелементів у мінеральному живленні цієї культури чільне місце належить бору.

Дефіцит цього мікроелемента може проявлятись у вигляді зміни кольору листкових пластинок, появи тріщин на кореневій шийці та стеблі. Може проявлятись на грунтах легкого гранулометричного складу, карбонатних, провапнованих та з ознаками засолення з рН вище 7,5.

Бор має позитивний вплив на ріст та розвиток кореневої системи, що сприяє потужнішому наростанню вегетативної маси рослин у період весняного відновлення вегетації. В рослині він сприяє підвищенню міцності та еластичності стінок клітин, запобігаючи розтріскуванню кореневої шийки і стебла під час заморозків та у період сильного росту. Така дія бору захищає рослини від ураження деякими шкодочинними хворобами (вертицильоз, некроз кореневої шийки).  

Зважаючи на те, що бор в рослині не реутилізується, а в період від відновлення вегетації до цвітіння ріпаку рослини засвоюють 75 – 80% його від загального виносу урожаєм цей період є критичним і є доцільність провести позакореневі підживлення бором саме у цей період. Компанія «Екоорганік» присутня на ринку з трьома високоякісними борними добривами: Еколайн Бор Органічний з вмістом 155 г/л бору, Еколайн Бор Преміум з вмістом 140 г/л бору + 10 г/л Lα амінокислот і Еколайн Бор Лайт з вмістом 80 г/л бору. Вибір формуляції добрива залежить від стану рослин. Доза становить відповідно: Еколайн Бор Органічний чиЕколайн Бор Преміум - 1,0 л/га, Еколайн Бор Лайт – 2,0 л/га. В умовах прояву стресу рослин перевагу слід надати Еколайн Бор Преміум.

Якщо посіви ослаблені, відстають у рості у цей період бажано провести позакореневе підживлення Еколайн Універсал Ріст-Аміно 1,0 – 2,0 л/га + Еколайн Бор Органічний 1,0 л/га.