Підживлення озимих ріпаків у жовтні 2018 року

 

Культура озимого ріпаку менш стійка до несприятливих умов перезимівлі, ніж озимі зернові. Погодні умови, що склалися цього року, вимагають проведення комплексу заходів з догляду для кращої підготов­ки рослин до перезимівлі. Важливим елементом в технології вирощування озимого ріпаку є система поза­кореневих підживлень восени, за допомогою яких можна покращити умови мінерального живлення у кри­тичні фази розвитку. При проведенні таких підживлень варто враховувати певні особливості росту та ро­звитку в осінній період. Закладка генеративних органів озимого ріпаку відбувається на початкових фазах його органогенезу, що і визначає потенціал урожайності. Стан посівів озимого ріпаку цього року в різних регіонах дуже строкатий. Це явище часто пов'язано із різними строками посіву, дефіцитом вологи та не­однорідними умовами мінерального живлення.


b_250_200_16777215_00_images_ipg.jpg

 

 

 

Задовільний стан посіву            Незадовільний стан посіву

У випадку занадто раннього строку посіву, спостерігається переростання рослин, але разом з тим, кон­центрація цукрів є недостатньою, і тому можливе пошкодження сильними заморозками ще восени. Для недопущення такої ситуації потрібно діяти на упередження - провести позакореневе підживлення бором та фосфором у формі фосфіту. Компанія  для підживлення таких посівів рекомендує засто­совувати у баковій суміші ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) 1,0 л/га + ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 0,5 - 1,0 л/га. На пізніх посівах, через нестачу вологи, а часто і тепла - ріст рослин уповільнений, що також не гарантує успішної перезимівлі. Для «підтягування» таких рослин рекомендуємо провести позакореневе підживлен­ня баковою сумішшю ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) 1,0 л/га + ГРОС Здоров'я 1,0 - 1,5 л/га.

Чому ми рекомендуємо бор з амінокислотами?

В першу чергу виходячи з нестійкого характеру погоди у другій половині жовтня, рослина повинна якнай­швидше засвоїти бор, щоб був час для накопичення цукрів у кореневій шийці. В умовах недостатньо теплої погоди композиція ГРОС Здоров'я з вмістом амінокислот та фітогормонів забезпечить активний ріст ко­реневої системи та листків.