Протруйник Класік

Системний фунгіцидний протруйник насінняпрофілактичної та лікувальної дії для захисту зернових від грибкових захворювань.

Діюча речовина: тебуконазол 50 г/л.

Препаративна форма: текучий концентрат.

Упаковка: 5 літрів

klasik.jpg

 

Характеристика та переваги:
• Контактно-системний фунгіцидний протруйник насіння пшениці, ячменю захисної та терапевтичної дії, що забезпечує повний захист від поверхневої та внутрішньої насіннєвої інфекції, яка передається через насіння і грунт.
• Висока здатність до прилипання забезпечує проникнення діючої речовини до місця локалізації інфекції та гальмування розвитку збудників сажкових хвороб та кореневих гнилей .
• Захищає сходи на перших етапах вегетації рослин від борошнистої роси, іржі та комплексу плямистості листя.
• Закладає базу для високих врожаїв.
• Відсутність фітотоксичності за умови дотримання регламентівзастосування стосовно обробленого насіння й рослин.
• Препарат не токсичний для бджіл, малотоксичний для риб, корисних ентомофагів, грунтових організмів, птахів та теплокровних.

Рекомендації по застосуванню:

Культура

Основні об’єкти

Норма

 

 

Пшениця

 

 

Ячмінь

 

Комплекс кореневих гнилей,

тверда та летюча сажка,

септоріоз, хвороби листя

 

Тверда та летюча сажка,

фузаріозна та гельміноспоріозна

кореневі гнилі, сітчаста плямистість

 

 

 

0,4 - 0,5

 

 

 

    0,5

 

 Призначення та механізм дії:

     Діюча речовина тебуконазол порушує біосинтез ергостерину в мембранах клітин фітопатогенів, тоді, як кінцеві продукти біосинтезу необхідні для формування грибів – збудників хвороб. Класік добре переноситься рослинами, має ретардантну дію, яка виявляється в укороченні коліоптіле у озимої пшениці. Завдяки високій здатності до прилипання покращцє санітарно-гігієнічну ситуацію при обробці насіння. Класік знищує фітопатогенні грибки на поверхні та в середині насіння. При протруюванні насіння препарат дає мінімальний вплив на схожість травмованого насіння в зоні зародка ендосперму. Для розширення спектру дії його змішування з іншими пестицидами і агрохімікатами, які дозволені до використання на насінні  та мають нейтральну дію.

Рекомендації по застосуванню:

  • Норма витрати препарату – 0,5 л/1т. насіння на 10 літрів води.
  • Перед протруюванням необхідно ретельно відкалібрувати і очистити насіннєвий матеріал від пилу і домішків, що забезпечить високу якість протруювання.
  • Протруювання проводять завчасно за (1-2 тижні) або безпосередньо перед висівом.
  • В процесі приготування необхідно контролювати кількість насіннєвого матеріалу, який проходить через машину і кількість робочого розчину, що поступає в камеру дляпротруювання.
  • Робочий розчин готується в змішувальному баці машини. 1/3 об’єму резервуару слід залити водою і, ретельно перемішуючи, додати необхідну кількість препарату. Перемішувати на протязі 3-5 хв. до однорідної суспензії, потім долити водою до повного об’єму і продовжити змішування на протязі такого ж часу. Протруювання Класіком повинно проводитись тільки в очищених протруювачах без залишків на основі інших препаратів.

 

Термін придатності – 3 роки.

Зберігати при температурі від -5ºС до +30ºС.