xe88 Підживлення озимих ріпаків у жовтні 2018 року — Агрохім-захист - Вінниця

Підживлення посівів озимого ріпаку восени 2018 року

Опубліковано:  pidzhivlennya-posiviv-ozimogo-ripaku-voseni-2018-roku

 

Осінні позакореневі підживлення рослин озимого ріпаку потрібні для того, щоб забезпечити формування потужної кореневої системи та накопичення цукрів для успішної перезимівлі, а також збалансувати умови мінерального живлення на початок формування елементів продуктивності, яке відбувається в основному з осені. Процес диференціації генеративних органів у рослин озимого ріпаку проходить коли рослини перебувають у фазі розетки (6-8 листків). Збалансоване мінеральне живлення і довший термін закладання бруньок на верхівці кореневої шийки забезпечують отримання вищої врожайності. Недостатнє забезпечення елементами живлення на пізніх сроках посіву ріпаку - є однією з основних причин низьких врожаїв, що ми спостерігали на випробувальних посівах у Полтавській області цього року. Урожай насіння ріпаку у контролі був найнижчим - 21,2 ц/га порівняно з урожаями понад 40 ц/га у Дніпропетровській та Тернопільській областях. Разом з тим позакореневі підживлення навесні спеціальними добривами від компанії «ЕКООРГАНІК» на пізніх посівах були найбільш ефективними. Приріст врожаю становив майже 25% до контролю.

Для успішної перезимівлі рослин з осені слід забезпечити рослини ключовими елементами мінерального живлення. Гостра нестача бору в осінній період може призводити до гальмування росту і розвитку кореневої системи, недостатнього розвитку провідних пучків, точки росту, зниження накопичення цукрів їх транспортування до кореневої шийки та погіршує морозо-, зимостійкість рослини й перезимівлю в цілому, що призводить до деформації та дуплистості кореневої системи ріпаку.

Нестача бору найчастіше проявляється на грунтах легкого гранулометричного складу, заболочених, кислих, провапнованих, у періоди сильної посухи Виходячи з цього пропонуємо наступні варіанти позакореневого підживлення добривами від компанії "ЕКООРГАНІК":

На посівах з візуальними проявами нестачі бору - ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) у дозі 1,0 – 1,5 л/га.

На не вирівняних посівах де внаслідок нерівномірних сходів та на площах пізнього строку посіву, частина рослин відстає в рості, тому необхідно провести позакореневе підживлення спеціальним добривом ГРОС Коренеріст у дозі 1,0 – 1,5 л/га, щоб посилити фітогормональний баланс в рослинах і забезпечити інтенсивне формування коренів.

За прояву стресу рослин ріпаку рекомендуємо провести позакореневе підживлення композицією у складі ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) у дозі 1,0 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) у дозі 0,5 -1,0 л/га. Чому рекомендуємо бор з амінокислотами? В першу чергу виходячи з нестійкого характеру погоди восени, щоб рослини встигли якнайшвидше засвоїти бор, для накопичення цукрів у кореневій шийці.

На полях з грунтами легкого гранулометричного складу, еродованих, де можливий прояв нестачі магнію і бору, рекомендуємо використовувати ЕКОЛАЙН Бор (Преміум) у дозі 1,0 л/га + ЕКОЛАЙН Магній (Хелати) 1,0 – 1,5 л/га + ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 – 2,0 л/га.

Компанія «ЕКООРГАНІК» - вітчизняний виробник високоякісних добрив для позакореневого підживлення пропонує на ринку широку гаму продуктів різного рівня для корекції умов мінерального живлення рослин озимого ріпаку восени. Це зокрема: ЕКОЛАЙН Бор (Органічний), ЕКОЛАЙН Бор (Преміум), ЕКОЛАЙН Магній (Хелат), ЕКОЛАЙН Молібден (Комплексний), ЕКОЛАЙН Мідь (Хелат), ЕКОЛАЙН Марганець (Хелат), ЕКОЛАЙН Цинк (Хелат), ЕКОЛАЙН Фосфітний (К), ГРОС Коренеріст. Можливе використання й інших композицій, якщо потреба рослин в тих чи інших елементах живлення встановлена лабораторно.

Ступенко О.В. канд.. с. - г. наук агроном – консультант ТОВ «ЕКООРГАНІК»