xe88 Церкоспороз буряків — Агрохім-захист - Вінниця

Церкоспора поширена на багатьох культурах. Сапрофітів у цьому роді не зустрічається, хоча відомо кілька вторинних паразитів, що ростуть виключно на рослинах, ослаблених іншими хворобами.

Проявляється у вигляді чітко виражених плям на листі. При масовому розростанні листя може загинути і опасти. Тканина плям часто засихає і випадає з листка, через що листки стають дірявими. Вони не можуть повноцінно функціонувати як інструмент фотосинтезу, що призводить до зниження врожаю та його якості.

Шкода, яку завдають сільському господарству ці гриби, дуже відчутна. Переважна більшість агрономів добре знає, що найбільш шкодочинною є церкоспора буряка (Cercospora beticola) за даними Американської асоціації буряководів у деяких штатах США втрати становлять до 7,5 т на одному гектарі. Але мало хто звертає на неї увагу при вирощуванні інших культур. Насправді церкоспора поширена майже на всіх культурах, зокрема на сої, кукурудзі, винограді та ін.

Цей патоген вражає також рослини родини лободових та амарантових (зокрема, щирицю), які можуть бути для неї «проміжним господарем». Появі церкоспорозних плям на листках значною мірою сприяє сонячне випромінювання, оскільки під дією світла активізуються фітотоксини гриба, у результаті діяльності яких і з’являються на листках буряка характерні пошкодження.

Найбільш інтенсивний розвиток церкоспори відбувається у роки, коли суха спекотна погода чергується з помірно теплою та вологою. При сильному розвитку хвороби на листкових пластинах з’являються некрозні утворення, які, зливаючись, призводять до відмирання як фрагментів листка, так і цілих листків. На місці відмерлих листків відростають нові, але це відбувається за рахунок запасних речовин з коренеплода. У результаті гальмується процес приросту кореневої маси, знижується рівень цукристості.

Для боротьби з цією хворобою застосовують фунгіциди із вмістом одного чи кількох активних інгредієнтів. Основна проблема при їх застосуванні - швидке виникнення резистентності збудника до діючих речовин, а відповідно – зниження ефективності обробок. Яке рішення у боротьбі з церкоспорою пропонує компанія «ЕКООРГАНІК»? - додавати у бакову суміш з фунгіцидом ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) 1,0 л/га + ЕКОЛАЙН Магній (Хелати) 1,0 – 1,5 л/га. ЕКОЛАЙН Фосфітний (К) – фосфітне добриво, яке проявляє фунгіостатичну дію на гриби та стимулює ріст кореня. Слід зазначити, що резистентності грибів до фосфітів на сьогодні не виявлено. ЕКОЛАЙН Магній (Хелати) - комплексне добриво, яке активізує процесу фотосинтезу. Працюємо на максимальний врожай!

b_300_250_16777215_00_images_123498.jpg